ГраємосьНастільні ігри  сайт gamejulia

Розвиваючі ігри з зав’язаними очима

 не потребують якогось особливо інвентарю, цілком можна обійтися тим, що є під руками. Головне підготувати легкі непрозорі хустки чи шарфи, щоб діти не пітніли під такими пов’язками. Якщо пов’язки знайдені і зав’язані, можемо починати гратися. Такі ігри зроблять ваше літо незабутнім!

 Сліпий художник
У цьому мистецькому конкурсі перемагає не тільки найбільш правдоподібний малюнок, але і найоригінальніший.
Ведучий зав'язує очі гравцеві і дає завдання,що потрібно намалювати на мольберті. Юний художник намагається малювати, але не підглядаючи.


 Смачна інтуїція
Запропонуйте дитині із зав'язаними очима визначити рослину за запахом або смаком. Для цієї гри підійде все те, що є у вас на городі або в холодильнику - ромашка, деревій, полин, м'ята, свіжий кріп, базилік, часник, цибуля ... Вдома можна взяти спеції і прянощі - лавровий лист, запашний перець, гвоздику, корицю і так далі. Можна заодно розповісти, де росте і як використовується та чи інша рослина або пряність.

 Кошенята і поросята

Гравців ділять на дві команди, зав'язують їм очі і перемішують їх між собою. За сигналом ведучого учасники однієї команди починають нявкати, а інші - хрюкати. Виграє та команда, учасники якої швидше зберуться разом і візьмуться за руки.

 Попелюшка
Учасники гри складають своє взуття в купу і зав'язують собі очі. Ведучий перемішує взуття і дає команду: «Знайди свій черевичок!» Учасникам з зав'язаними очима потрібно відшукати свою пару взуття і взутися. Хто швидше впорається із завданням, той і переміг. А потім всі дружно йдуть мити руки з милом ;)

 Шосте чуття

У центрі кімнати встановлюється стілець з призом. Хто-небудь з дітей стає перед ним, повертається і робить п'ять кроків вперед. Там йому зав'язують очі, повертають кілька разів навколо своєї осі і пропонують пройти назад до стільця ту ж кількість кроків. Якщо учаснику вдається доторкнутися до призу - він забирає його собі. Потім запрошується наступний доброволець.

 Охоронець

Ведучий зав'язує очі одному з гравців і садить його за стіл. Це охоронець. На столі перед ним розкладені монети. Решта гравців по сигналу початку гри тихо підкрадаються і намагаються зібрати монети. Страж повинен захищати скарби, але він не має права згрібати їх в одну купу. Якщо страж торкнувся гравця - той вибуває з гри і його монети повертаються на стіл. Гравці не мають створювати відволікаючого шуму і розмовляти. Виграє той гравець, який збере більшу кількість монет за відведений час або охоронець, якщо виведе всіх гравців з гри і / або збереже в недоторканності своє багатство.

 Дартс наосліп

Для цього варіанту дартсу краще зробити мішень самостійно (або пошукати набір з дуже великої мішенню). На аркуші ватману А1 або А0, намалюємо сектори. Закріпимо аркуш ватману на основу, в якості якої добре підійде туристичний килимок. Правила прості. Гравцеві зав'язують очі. Дають дротики і ставлять перед мішенню. Відстань можна варіювати в міру набуття гравцями досвіду. Перемагає той, хто набирає більшу суму очок. І дітям, і спостерігаючим дорослим важливо не забувати про безпеку - під час метання гравцем дротиків всі інші учасники зобов'язані, перебувати за його спиною.

 Веселий квач

Всі діти із задоволенням грають в квача, наздоганяючи одне одного. Запропонуйте їм пограти в новий варіант гри! Зав'язати очі потрібно ведучому, який буде шукати гравців. А вони будуть тікати від нього, тримаючи в руці дзвіночок, дзеленчання якого підкаже про їх переміщення. Тільки потрібно заздалегідь вибрати зручний і безпечний простір для гри. Ніяких перешкод, кутів меблів, крихких предметів тощо. Найкраще грати десь на рівній галявині, але як-небудь позначити поле гри - щоб діти не розбігалися занадто далеко.

 Знайди друга
Ведучий запрошує гравця в кімнату і зав'язує йому очі. Після цього він загадує, кого з присутніх в кімнаті друзів потрібно знайти. Важливо, щоб після слів ведучого всі стояли на своїх місцях і не пересувалися. Гравець просто повинен навпомацки знайти потрібну людину із зав'язаними очима, використовуючи свою зорову, тактильну і нюхову пам'ять.

 Знайди годинник

Де-небудь в кімнаті покладіть або повісьте годинник типу будильника (тільки не високо!) Учасники (від трьох до десяти чоловік) із зав'язаними очима повинні знайти його за звуком. У цієї гри є і інші варіанти. Можна впускати дітей в кімнату по одному - виграє той, хто витратить менше часу на пошуки. Можна впускати по двоє - і переможець в парі виходить в наступний тур. Залежно від кількості учасників можна провести цілий чемпіонат. А щоб було веселіше, можна впустити і всіх одночасно - але з обов'язковою умовою шукати мовчки, не роблячи шуму, щоб не заважати іншим.

Пошуки сірників

Ведучий зав'язує гравцям (від шести до десяти чоловік) очі, після чого розсипає на підлозі перед ними коробку сірників. Діти навпомацки повинні зібрати якомога більшу кількість сірників. Варіанти цієї гри подібні варіантів «знайди годинник». Можна проводити гру з кожним окремо на час - хто більше збере, той і переможець. Змагання в парах додасть грі кубкового характеру. Третій варіант - коли учасники збирають сірники одночасно - також можливий

Матеріал із сайту Розвиток дитини

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...